ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 18:00
 • تماس با ما

  02177979077

 • ارسال ایمیل

  ostadtamir@info.com

 • تماس با ما

تعویض المنت هیتر لباسشویی پاکشوما

آموزش تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از کاربردی ترین قطعه ها در لباسشویی پاکشوما که نقش بسیار مهمی را در این دستگاه دارد المنت هیتر لباسشویی پاکشوما است که مارا از گرم بودن آب به اندازه کافی در لباسشویی پاکشوما مطمئن می کند . هنگامی که آب در لباسشویی گرم نباشد لباس ها به خوبی شسته نمی شوند. هنگامی که المنت ماشین لباسشویی با مشکلی روبرو شد و یا کلا کار نکرد، این قطعه باید تعویض شود، که تعویض المنت هیتر لباسشویی پاکشوما نیازمند تخصص بالایی است. در ادامه با تعمیرگاه مجاز لباسشویی پاکشوما همراه باشید تا با نحوه تعویض قطعه آشنا شوید.

در اولین اقدام باید بررسی نمایید که واقعا مشکل از المنت لباسشویی است یا خیر، دلایل زیر نشان دهنده خرابی المنت در لباسشویی پاکشوما است:

 • پریدن فیوز یا برق اصلی شما.
 • ماشین لباسشویی کار می کند اما آب گرم نمی شود.
 • عدم تمام شدن برنامه شستشوی لباسشویی.

در صورتی که لباسشویی را بررسی کردید و مطمئن شدید که المنت لباسشویی نیاز به تعویض دارد در ادامه مقاله روش اصولی تعویض المنت هیتر لباسشویی پاکشوما را به شما آموزش می دهد ولی به یاد داشته باشید که تعمیر قسمت های برقی تمامی وسایل الکتریکی بخصوص لباسشویی نیاز به اطلاعات فنی الکتریکی نیز دارد. پس ما به شما دوستان عزیز توصیه میکنیم که با یک تکنسین متخصص لباسشویی تماس بگیرید.

تعویض المنت هیتر لباسشویی پاکشوما و چیزهایی که لازم دارید:

 • المنت حرارتی مخصوص و متناسب با مدل ماشین لباسشویی
 • آچار
 • پیچ گوشتی مخصوصو پیچ ها

قدم ۱ – توصیه‌ی ایمنی در تعویض المنت هیتر لباسشویی

اولین اقدامی که باید انجام دهید باید ایمنی را رعایت فرمایید

قبل از اینکه برای تعویض المنت هیتر لباسشویی پاکشوما اقدام نمایید، از این موضوع مطمئن شوید که دوشاخه لباسشویی را از برق کشیده اید.

تعویض المنت هیتر لباسشویی پاکشوما

قدم ۲ – در آوردن محفظه پودر و کنترل پنل

اول لازم است که پنل بالای لباسشویی را در بیاورید برای اینکه آن را به راحتی در بیاورید پیچ هایی که در پشت آن طراحی شده است را باز نمایید به راحتی جدا خواهد شد.

هنگامی پنل بالایی را جدا کردیدف برای اینکه بتوانید پنل کنترل را نیز جدا نمایید ابتدا لازم است که محفظه ی پودر را به بیرون بکشید زیرا پیج های پنل زیر این محفظه طراحی شده است. برای انجام این کار ابتدا لازم است که محفظه را به بیرون بکشید و سپس با کمی فشار دادن به سمت بالا آن را از جای خود خارج نمایید.

حال پیچ های زیر محفظه و پیچ کناری پنل را جدا نمایید تا بتوانید پنل را از قسمت جلویی جدا نمایید و آن را در بالای لباسشویی قرار دهید.

پیچ های قسمت محفظه ضدزنگ هستند پس با توجه به این موضوع آن ها را به صورت جداگانه نگه دارید تا با پیچ های دیگر جابجا نشوند.

مطلب مرتبط : تعمیر لباسشویی پاکشوما

قدم ۳ – در آوردن درب از ماشین لباسشویی

الان می توانید پنل زیرین جدا نمایید. بعد از آن کلیپس لاستیک درب را از آن جدا نمایید و لاستیک را به سمت داخل دیگ فشار دهسد تا از درب جدا شوند.

چهار پیچ که شامل دو پیچ که قفل درب قسمت جلویی لباسشویی را نگه داشته اند است آن ها را باز کنید تا بتوانید قسمت جلویی به همراه درب ماشین لباسشویی جدا نمایید.

قدم ۴ – در آوردن المنت قدیمی

حالا المنت زیر دیگ قابل مشاهده است و به راحتی می توانید المنت قدیمی را مشاهده نمایید. قبل از اینکه برای تعویض المنت اقدام نمایید بهتر از یک عکس از آن بگیرید تا با نحوه اتصال سیم ها را داشته باشید.

سوکت ترموستات و سیم ها را جدا نمایید. در بین المنت یک مهره طراحی شده است که باید آن را باز نمایید. اما آن را تا آخر باز نمایید، و وقتی که مهره به آخر پیچ رسید به آن رسید می توانید به آرامی با ته پیچ گوشتی به آن ضربه بزنید تا کل پیچ و مهره به داخل المنت برود. با انجام دادن این مار المنت آزاد می شود و می توانید آن را جدا نمایید.

مطلب مرتبط : تعمیرات لباسشویی پاکشوما

قدم ۵ – جاانداختن المنت جدید

در این مرحله، هیتر جدید را در لباسشویی جا داده کی شود. ترموستات در داخل المنت ترمسوتات قرار گرفته است حال می توانید با کمی فشار دادن آن را در بیاورید. ترموستات جدید را می توانید در داخل المنت جدید قرار دهید.

برای اینکه بتوانید به راحتی المنت جدید را در جای خودش قرار دهید می توانید روی قسمت لاستیکی آن کمی مایع ظرفشویی بمالید تا راحت در جای خود زیر دیگ قرار بگیرد.

المنت جدید را می توانید به آرامی به داخل هل دهید و مطمئن شوید که به خوبی سر جای خودش قرار گرفته است. حال می توان پیچ و مهره ی آن را سفت نمایید تا در جای خودش محکم و آب بندی شود.

تعویض المنت هیتر لباسشویی پاکشوما

قدم ۶ – وصل کردن سیم‌ها

هنگامی که المنت بر سر جای خودش محکم شد نوبت به وصل کردن سیم ها و سوکت ترموستات می رسد. سیم ها را باید مطابق با المنت قدیمی و عکسی که گرفته اید وصل نمایید.

بعد از وصل کردن سیم ها کار تعویض المنت پاکشوما به پایان رسیده است و باید پنل ها را از آخر به ترتیب در سرجای خودشان قرار داده و پیچ هایشان را سفت نمایید. این موضوع را فراموش نکنید که کلیپس واشر درب را هم به خوبی محکم نمایید.

بعد از انجام دادن تمامی مراحل به درستی و خوبی، حال نوبت به روشن کردن لباسشویی برای یک دور به صورت آزمایشی است و مطمئن شوید که المنت جدید به خوبی کار می کند و آب در لباسشویی گرم می شود.

اما شما دوستان عزیز می توانید در صورتی که با تعویض المنت هیتر در لباسشویی مشکل روبرو شدید و نتوانستید آن را برطرف نمایید می توانید با نمایندگی تعمیرگاه مجاز لباسشویی پاکشوما در تهران تماس بگیرید و از خدمات و سرویس های ما در زمینه تعمیر لباسشویی پاکشوما استفاده نمایید.

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی پاکشوما

ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم در هر خانه می باشد. تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی با همکاری تکنسین های متخصص و حرفه ای در زمینه تعمیر لباسشویی پاکشوما آماده ارا بهترین خدمات سرویس و تعمیرات لباسشویی پاکشوما به شما می باشد. شما دوستان عزیز می توانید برای درخواست تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما خود با شماره های شرکت تماس بگیرید و یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

راه های ارتباط با نمایندگی تعمیرگاه مجاز پاکشوما:

77166615_22737566_44287993_33812686_88592650

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *