ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 18:00
 • تماس با ما

  02177979077

 • ارسال ایمیل

  ostadtamir@info.com

 • تماس با ما

روش عیب یابی نازل اجاق گاز

مشکل های زیادی وجود دارد که برطرف کردن این مشکلات احتیاجی به حضور تکنسین برای تعمیر اجاق گاز در منزل دارد، و شما به تنهایی قادر خواهید بود که  این مشکلات را برطرف کنید. در ادامه این مطلب تلاش می کنیم تا با استفاده از تجربیات تکنسین های تعمیر اجاق گاز لوفرا، بعضی از مشکل های رایج که برای دستگاه اجاق گاز کاربران پیش می آید را برطرف کنیم:

 • طبق نظر تکنسین تعمیرات اجاق گاز، اگر که پیلوت گاز خاموش می‌ شود، ممکن است مقدار گازی که به پیلوت وارد می‌ شود، کم باشد.
 • اگر که مشعل‌ های بالای دستگاه اجاق گاز روشن نمی‌ شود، امکان این وجود دراد که پیلوت گاز گرفته شده باشد و یا سوراخ‌ های مشعل گرفته شده باشند و می بایستی آن ها را تمیز کنید.
 • زمانی که شعله دستگاه  اجاق گاز پرش دارد و صدا می‌ دهد، می توان گفت که نسبت هوا به گاز زیاد است.
 • زمانی که فر در درجه حرارت تعیین شده قرار نمی‌ گیرد، به احتمال زیاد مشکل از قطعه ترموستات فر می باشد که به شکل صحیح تنظیم نشده است.

روش صحیح تنظیم نازل اجاق گاز

چنانچه قطعه ژیگلور اجاق گاز به درستی تنظیم شده باشد، دور تا دور شعله های گاز باید آبی و مرکز آن سبز باشد. اما اگر این موضوع درست نباشد، باید هر چه زودتر ژیگلور گاز را به شکل صحیح تنظیم کنید.

بر اساس دستورالعمل های تکنسین های تعمیر اجاق گاز آلیش گاز، جهت تنظیم شعله گاز می بایستی در قدم اول آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا با این کار جریان گاز بیشتر بشود و اگر که قصد دارید شعله را کم بکنید، باید کلید را بر عکس جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

علاوه بر این برای ایجاد تغییر در میزان هوا می توانید، با پیچ مخصوص این کار اندازه  سوراخ ها را تغییر بدهید. با انجام این کار هوای بیشتری می تواند وارد محفظه دستگاه اجاق گاز شما بشود.

 

روش تمیز کردن نازل دستگاه اجاق گاز

بر اساس نظرات تکنسین های تعمیر اجاق گاز تکنو گاز، بیشتر نازل های اجاق گاز برای تمیز کردن احتیاجی به باز شدن نداشته و تنها کافی است که مشعل آن ها را بردارید. در بعضی از مدل ها، صفحه اجاق گاز و دیگر قطعه ها نیز می بایستی برداشته بشوند. بنابراین در اولین مرحله باید تلاش کنید که دهانه نازل را بدون برداشتن آن پاک نماید. در بیشتر اجاق گاز ها دسترسی به قطعه نازل دستگاه فوق العاده آسان است و برای این کار نیاز است که مشعل را خارج نمایید.

 • جهت پاک کردن می توانید از نخ، سیم مسی یا سوزن استفاده بکنید.
 • تنها کاری که باید انجام بدهید این است که سوزن را با انگشت خود دور نازل بچرخانید.
 • زمانی که سوزن را به اندازه لازم وارد نازل کردید، پیش از برداشتن سوزن، گاز را روشن نمایید، بعد از آن سوزن را بردارید.
 • گرد و غبار  ایجاد شده را با استفاده از جاروبرقی پاک نمایید.
 • چنانچه نتوانسید، قطعه نازل را با انجام این کار تمیز بکنید، می بایستی نازل را باز بکنید.
 • می توانید بعد از شست و شو و پاک کردن نازل، دستگاه اجاق گاز را روشن بکنید.

نمایندگی تعمیر اجاق گاز فوری و ارزان در تهران

شما می توانید برای انجام خدمات تعمیرات اجاق گاز خود با مجموعه معتبر و با سابقه تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید، تا تکنسین های مجرب و متخصص این مجموعه در اسرع وقت مشکل را حل کنند.

شما میتوانید از طریق شماره تلفن‌های ۷۷۱۶۶۶۱ _ ۲۲۷۳۷۵۶۶ _ ۴۴۲۸۷۹۹۳ _ ۳۳۸۱۲۶۸۶ _ ۸۸۵۹۲۶۵۰ و یا فرم در خواست تعمیر موجود در سایت با تعمیرگاه نمایندگی تعمیر اجاق گاز فوری و ارزان در تهران در ارتباط باشید.

همچنین اگر اجاق گاز برند شما بیشل است و مایل هستید در رابطه با فرایند و روش تعمیرات آن، اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید مقاله تعمیر اجاق گاز بیشل را مطالعه نمایید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *