ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 18:00
 • تماس با ما

  02177979077

 • ارسال ایمیل

  ostadtamir@info.com

 • تماس با ما

علت خشک نشدن لباس در لباسشویی پاکشوما

خشک کن؛ یکی از مهمترین بخش های ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی های جدید برند پاکشوما از برنامه ها و سیستم های مختلفی استفاده می کنند. برنامه خشک کن حتی در ماشین های قدیمی این برند هم وجود دارد و می تواند تا حد امکان لباس های شسته شده و خیس را خشک کند.

برخلاف برخی از برنامه های خاص، برنامه خشک کن ماشین لباسشویی از جمله برنامه هایی است که تقریبا در تمام روزهای استفاده از ماشین لباسشویی استفاده می شود. این برنامه می تواند مدت زمان لباس ها برای خشک شدن را تقریبا یک چهارم کند.

به زبان ساده، مکانیزم خشک کن ماشین لباسشویی به این صورت است که بعد از اتمام فرایند شست و شو، ماشین لباسشویی آب را به صورت کامل تخلیه می کند و با بالابردن دما، خیسی لباس ها را از بین می برد. در صورتی که در هر کدام از این مراحل اختلالی رخ بدهد، با مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی پاکشوما مواجه خواهید شد.

دلایل بروز مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو

عوامل مختلفی می توانند منجر به بروز مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی پاکشوما شوند. پر کردن ماشین لباسشویی بیش از ظرفیت آن، تنظیم نادرست برنامه شستشو و خشک کن، قطعی برق خشک کن ماشین لباسشویی، عدم رسیدن جریان هوای مناسب به خشک کن و چرخش کند دیگ هنگام اجرا شدن برنامه خشک کن از جمله برخی از این عوامل هستند.

از جمله دیگر دلایل رخ دادن خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی پاکشوما می توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • عدم تخلیه آب
 • خرابی فیوز حرارتی
 • خرابی المنت خشک کن
 • خرابی موتور لباسشویی
 • خرابی تایمر یا برد الکترونیک (با توجه به مدل ماشین لباسشویی)

پر کردن ماشین لباسشویی بیشتر از ظرفیت تعیین شده آن

زمانی که بیشتر از حد تعریف شده در ماشین لباسشویی خود البسه قرار می دهید، عملکرد آن دچار اختلال می شود. همچنین اگر این کار را برای دفعات زیاد تکرار کنید، به دلیل افزایش فشار روی قطعات، بلبرینگ ها و موتور هم آسیب می بینند و بازدهی اولیه خود را از دست می دهند.

قطعی برق خشک کن

قطعی برق بخش خشک کن ماشین لباسشویی معمولا به دلیل ضربه فیزیکی یا تعمیر ماشین توسط تعمیرکار غیرمجاز رخ می دهد. اگر اخیرا ماشین شما توسط یک تعمیرکار غیرمجاز تعمیر شده است، این احتمال وجود دارد که مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی پاکشوما هم مربوط به قطع شدن برق خشک کن آن باشد. به دلیل پیچیدگی مکانیزم سیمکشی این ماشین ها، توصیه می کنیم برای رفع آن با یکی از تعمیرگاه های مجاز پاکشوما تماس بگیرید.

 

ریست کردن؛ راهکاری برای رفع مشکل خشک نکردن لباس ها

در مواقعی ممکن است مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی پاکشوما تنها با یک ریست کردن رفع شود. اما در مواقعی که این کار را انجام دادید اما مشکل همچنان پابرجا بود، بهتر است که با یکی از نمایندگی های مجاز پاکشوما برای تعمیر ماشین لباسشویی خود تماس بگیرید.

فرایند ریست کردن در ماشین لباسشویی های پاکشوما با توجه به مدل آن متفاوت است. از این رو، اگر روش کلی ریست برای شما جوابگو نبود، توصیه می کنیم به سراغ دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بروید و طبق آن عمل کنید.

برای ریست کردن ماشین لباسشویی پاکشوما، اول از همه باید کلید Power یا Start/Pause را فشار دهید تا ماشین شما خاموش شود. در مرحله بعدی باید دوشاخه ماشین را هم از پریز برق جدا کنید. سپس باید کلید پاور یا استارت/توقف را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. بعد از انجام این کار می توانید دوشاخه را به پریز برق متصل کنید.

با طی کردن مراحل ذکر شده، ماشین لباسشویی پاکشوما شما ریست می شود. در نتیجه، ممکن است مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در آن هم حل شده باشد. اگر مشکل همچنان پابرجا بود دو احتمال وجود دارد که اولی عدم ریست شدن ماشین و دومی خرابی فنی بخش خشک کن است. در صورتی که فکر می کنید فرایند ریست شدن ماشین لباسشویی پاکشوما شما به درستی انجام نشده است، توصیه می کنیم از طریق دفترچه راهنمای آن اقدام به ریست کردن ماشین کنید.

نحوه رفع مشکل خشک نشدن لباس بعد از شستشو در ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی پاکشوما شما دچار مشکل خشک نکردن لباس ها بعد از شستشو شده است، احتمالا ماشین باید باز و تعمیر شود. فرایند تعمیر خشک کن ماشین لباسشویی پاکشوما به این صورت است که ابتدا باید ماشین را خاموش کنید. سپس باید دو شاخه آن را از برق بکشید. در ادامه، نوبت به این می رسد که قابی که به بخش خشک کن نزدیکتر است را باز کنید. بعد از فراهم شدن امکان دسترسی به بخش خشک کن ماشین لباسشویی، نوبت به این می رسد که تمام اتصالات مربوط به خشک کن را از نظر سلامت بررسی کنید. همچنین باید رله ها و قطعات مربوط به خشک کن را هم بررسی کنید که سالم باشند. بنابراین پیشنهاد ما این است که این فرایند و راهکارهای تخصصی دیگر آن را به تعمیرکار بسپرید.

بعد از عیب یابی کامل و رفع مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی پاکشوما، نوبت به مونتاژ دوباره آن می رسد. بعد از بسته شدن ماشین لباسشویی باید آن را امتحان کنید که مشکل خشک نکردن لباس ها رفع شده باشد. در صورتی که مشکل همچنان پابرجا بود، دوباره باید ماشین را باز کرده و مشکل را عیب یابی کنید. به دلیل پیچیده بودن این فرایند توصیه می کنیم که حتما برای رفع آن با یکی از نمایندگی مجاز پاکشوما تماس بگیرید.

رفع خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو نیاز به دانش تخصصی دارد

مشکل خشک نشدن لباس ها بعد از شستشو در ماشین لباسشویی پاکشوما باید حتما توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی پاکشوما رفع شود. این مشکل دلایل بروز خاص خود را دارد. از جمله این دلایل می توان به قطعی برق خشک کن، خرابی قطعات، انتخاب برنامه اشتباه و خرابی برد ماشین اشاره کرد.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *