ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 18:00
  • تماس با ما

    02177979077

  • ارسال ایمیل

    ostadtamir@info.com

  • تماس با ما

علت های آبکشی نکردن لباسشویی

به نقل از تکنسین های تعمیر لباسشویی، لباسشویی های اتوماتیک و سطلی دارای آپشن های مختلفی هستند، که یکی از مهم ترین این آپشن ها، آبکشی کردن لباس پس از اتمام برنامه شست و شو است.

در این زمان چند مرتبه البسه در حال چرخش آبکشی می شود و اضافه پودر ماشین لباسشویی و آب های آلوده تخلیه می گردد. عدم آبکشی لباسشویی یکی از مشکل های رایجی می باشد که تعداد زیادی از افراد، جهت برطرف کردن این مشکل به تعمیرات لباسشویی احتیاج پیدا می کنند.

از رایج ترین علت های رخ دادن این مشکل می توان به دلایل زیر اشاره نمود:

خراب شدن پمپ تخلیه لباسشویی

طبق نظر تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی، سیستم داخلی لباسشویی به شکلی برنامه نویسی شده است که عملیات آبکشی و تخلیه کردن آب های کثیف به شکل همزمان انجام می شوند.

اگر که میزان آب موجود در ماشین لباسشویی بیش از حد باشد، عملیات آبکشی کردن متوقف می شود.

قطعه پمپ تخلیه یکی از قطعه های اصلی، جهت تخلیه کردن آب لباسشویی می باشد و با گذشت زمان، امکان این وجود دارد که سیم پیچی آن با مشکل مواجه بشود و به شکل صحیح کار نکند.

در این زمان ماشین لباسشویی نمی تواند عملیات آبکشی را انجام دهد.

جهت برطرف کردن این مشکل در قدم اول باید دستگاه توسط تکنسین تعمیر لباسشویی بررسی و در صورت احتیاج پمپ تعویض یا تعمیر بشود.

 

پر بودن بیش از حد ماشین لباسشویی

طبق نظر تکنسین تعمیر لباسشویی سامسونگ، از دیگر مورد هایی که می تواند موجب عدم آبکشی لباسشویی شود، پر بودن بیش از اندازه دستگاه ماشین لباسشویی می باشد.

می توان گفت که هر کدام از لباسشویی ها دارای ظرفیت خاصی می باشند و اگر که  بیش تر از این ظرفیت لباس داخل دستگاه قرار بدهید، آبکشی کردن به سختی انجام می گردد.

به صورتی که پس از اتمام عملیات آبکشی و خشک شدن البسه بر روی آن ها لکه های سفید که باقی مانده پودر ماشین لباسشویی است، مشاهده می گردد. جهت برطرف کردن این مشکل ساده ترین راه حل آن قرار دادن البسه بر اساس ظرفیت لباسشویی درون آن می باشد.

عدم آبکشی ماشین لباسشویی به علت اشکال در شلنگ تخلیه

به نقل از تکنسین های تعمیر لباسشویی ال جی، شلنگ تخلیه یکی از قطعات فوق العاده مهم در دستگاه ماشین لباسشویی است که در تعداد زیادی از مواقع آن را جدی نمی گیرند.

شلنگ تخلیه به تدریج به علت کثیفی های داخل فاضلاب ماشین لباسشویی رسوب می گیرد و دچار انسداد می شود.

به همین علت، عدم تخلیه آب به شکل صحیح انجام نمی شود.

اگر که لباسشویی عملیات آبکشی را انجام ندهد،البسه پاک نمیشوند، بهتر می باشد شلنگ تخلیه را چک بکنید و رسوبات و کثیفی های داخل آن را با شست و شو برطرف نمایید.

کثیفی در فیلتر تخلیه

بر اساس توضیحات تکنسین های تعمیر لباسشویی بوش، در لباسشویی ها قطعه  فیلتر تعبیه شده است، که مانع از وارد شدن پرز و نخ و ذره های جامد به داخل پمپ تخلیه لباسشویی می گردد.

فیلتر تخلیه اغلب در پایین لباسشویی قرار گرفته است، و امکان این وجود دارد که با گذشت زمان، مسدود شود. در زمان انسداد قطعه فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی، به شکل صحیحی انجام نمی شود.

درنهایت می توان عنوان کرد، که دلیل آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ممکن است کثیفی و انسداد فیلتر باشد. فیلتر تخلیه را از محل خود خارج بکنید و با شست و شو، کثیفی های روی آن را برطرف کنید و مجددا در محل خود قرار بدهید. در صورت لزوم می توانید، قطعه را تعویض نمایید.

بهتر است انجام تعمیرات لباسشویی و تعویض قطعات را به یک تکنسین تعمیر لباسشویی مجرب واگذار نمایید، شما میتوانید از طریق شماره تلفن‌های ۷۷۱۶۶۶۱ _ ۲۲۷۳۷۵۶۶ _ ۴۴۲۸۷۹۹۳ _ ۳۳۸۱۲۶۸۶ _ ۸۸۵۹۲۶۵۰ و یا فرم در خواست تعمیر موجود در سایت با تعمیرگاه مجاز لباسشویی در تهران و کرج در ارتباط باشید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *