ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 18:00
  • تماس با ما

    02177979077

  • ارسال ایمیل

    ostadtamir@info.com

  • تماس با ما

کدخطای CD در لباسشویی ال جی چه معنا و چه کاربردی دارد؟

پیام CD را نمی توان یک ارور دانست، بلکه این کدخطا اعلام می کند که چرخه ی خشک کردن البسه به پایان رسیده است. طبق گفته تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، ارور cd مختصر شده ی عبارت لاتین cool down  به معنی سرد شدن است، که بر روی پنل نمایشگر لباسشویی برند ال جی، در زمان پایان خشک شدن البسه به نمایش در می آید.

اگر که البسه، بعد از به پایان رسیدن چرخه شست و شو، برداشته نشود،می تواند دچار چین و چروک بشود. عملیات cool down ، با عملکرد فوق العاده مفید خود، می تواند مانع از چین و چروک شدن البسه بشود.

به این شکل که ماشین لباسشویی در طول این عملیات، به شکل سریعتری شروع به خنک شدن خواهد کرد، و موجب می شود که لباس ها چروک نشوند. در حقیقت می توان گفت که این آپشن لباسشویی ال جی به شما فرصت و زمان اضافه ای را می دهد که تا ۴ ساعت آن را بعد از لباس ها را در لباسشویی بگذارید و تا آن موقع البسه را چروک نکند.

همچنین اگر که مایل هستید، درباره ارورهای بیشتر لباسشویی ال جی اطلاعات به دست آورید، می توانید مقاله علت کدخطای AE در لباسشویی ال جی + ارائه راه حل را در وبسایت تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی مطالعه نمایید.

کد خطا CD از لحاظ فنی چه مفهومی دارد؟

در حقیقت می توان گفت پیغام نمایش CD بر روی صفحه نمایشگر، یک پیام مقدماتی جهت خشک و خنک کردن دستگاه است. در حقیقت این پیغام به شما این مطلب را یادآوری می کند که لباس ها خشک شده، و علاوه بر آن عملیات خنک شدن در حال انجام شدن است.

طبق نظر تکنسین تعمیرات لباسشویی، در طول این چرخه، یک فن خنک کننده به مدت یک ساعت کار کرده تا هوای مرطوب از داخل دستگاه بیرون بیاید. و بعد از آن پایان این عملیات شما می توانید البسه را از لباسشویی خارج کنید.

 

برطرف کردن کدخطای CD در لباسشویی ال جی

امکان این وجود دارد که از خود بپرسید، این کدخطا تا چه زمانی بر روی پنل نمایشگر لباسشویی باقی می ماند، تا هنگامی که البسه را از لباسشویی خارج نکنید و یا دکمه ی START / PAUSE را فشار ندهید. این کدخطا نمایش داده خواهد شد.

در نتیجه برای برطرف کردن ارور CD در لباسشویی برند ال جی، تنها کاری که باید انجام بدهید این است که لباس ها را از لباسشویی خارج نمایید و لباسشویی را خاموش بکنید.

به همین آسانی خواهید توانست ارورCD را از پنل نمایشگر لباسشویی برند ال جی پاک بکنید. اما اگر که کدخطا از پنل نمایشگر شما پاک نشد، به احتمال زیاد در برد لباسشویی ال جی شما مشکلی وجود دارد که به اشتباه این کد خطا را به نمایش در می آورد، در این هنگام شما باید با تکنسین های مجرب تعمیر لباسشویی تماس بگیرید تا مشکل لباسشویی شما را بر طرف نمایند.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *