ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 18:00
 • تماس با ما

  02177979077

 • ارسال ایمیل

  ostadtamir@info.com

 • تماس با ما

کد خطای لباسشویی گرنیه

ارور ماشین لباسشویی گرنیه Gorneje

در صورتی که از لباسشویی گرنیه در منزل خود استفاده می کنید، این امکان وجود دارد که دچار مشکلاتی در قسمت داخلی لباسشویی شود که لباسشویی این مشکلات به صورت کد خطا بر روی صفحه نمایش خود نمایش می دهد. کد خطای لباسشویی گرنیه را همراه با دلایل بروز و چگونگی برطرف کردن آن را ذر این مقاله برای شما ارائه داده ایم تا در صورت بروز این کد خطاها بتوانید خودتان در منزل برای برطرف کردن مشکلات لباسشویی بپردازید.

نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی گرنیه در بخش عیب یابی، شما دوستان عزیز را با اصلی ترین و رایج ترین ارورها در لباسشویی گرنیه آشنا می کند تا در مواقع ضروری، بدانید که برای برطرف کردن مشکل خود باید چه اقدامی انجام دهید، از کجا شروع به تعمیر کنید و چگونه به نتیجه دلخواه برسید. تعمیرگاه مجاز گرنیه با ارائه دادن اطلاعاتی در رابطه با این کد خطا ها شما را به یک تعمیرکار لباسشویی در منزل خودتان خواهد کرد تا در هنگام بروز این کد خطاها، آماده باشید تا اقدامی مناسب انجام بدید.

آشنایی با خطاهای 9 گانه ماشین لباسشویی گرنیه

لباسشویی گرنیه دارای 9 کد خطا است که این کد خطا ها f1 تا f9 هستند، هر یک از این کد خطاها دلایل بروز متخلف و خاص خود را دارد که در این لباسشویی نمایش داده می شود. در ادامه مقاله به بررسی دلایل بروز هر یک از این کد خطاها و دلایل بروز آن ها میپردازیم.

ارور ماشین لباسشویی گرنیه کد F1

ارورعلت ارور
F1اختلال در سنسور دما

عیب یابی و رفع عیب کد خطای F1 لباسشویی گرنیه

 • برای برطرف کردن این ارور باید سنسور دما (ترمیستور) و دسته سیم هارا کورد بررسی قرار دهید.
 • در صورت وجود اختلال در این قسمت ها، باید قطعات معیوب را تعویض کنید.
 • همچنین باید هیتر، دسته سیم های ماژول کنترل یا تایمر را مورد بررسی قرار دهید.
کد خطای لباسشویی گرنیه

کد ارور F2 ماشین لباسشویی گرنیه

ارورعلت ارور
F2خرابی در قسمت درب لباسشویی

رفع عیب کد خطای F2 لباسشویی گرنیه

 • همانطور که گفته شد دلیل بروز این مشکل اختلال در قسمت درب لباسشویی است که در صورت بروز این مشکل در اولین اقدام باید بررسی کنید که درب لباسشویی به خوبی بسته شده است یا نه.
 • بعد از آن ماژول کنترل و یا تایمر آن را بررسی کنید.

علت اخطار F3 ماشین لباسشویی گرنیه

ارورعلت ارور
F3سطح آب به مقدار مد نظر و مناسب نرسیده است.

عیب یابی و رفع عیب کد خطای F3 لباسشویی گرنیه

 • در صورتی که سنسور فشار آب، رسیدن آب به سطح مورد نظر را تشخیص ندهد، لازم است ابتدا آب ورودی و سپس دسته سیم های شیر برقی، دسته سیم های حسگر فشار، سنسور سطح آب یا فشار را مورد بررسی قرار دهید.
 • همچنین اتصالات ماژول کنترل اصلی و تایمر را چک کنید.

کد خطای F4 لباسشویی گرنیه

ارورعلت ارور
F4اینورتر نمی تواند موتور را کنترل کند.

عیب یابی و رفع عیب کد خطای F4 لباسشویی گرنیه

 • هنگامی که با این ارور رو به شدید، قطعاتی مانند کارت اینورتر، برد کنترل ولتاژ و سرعت موتور نمی توانند سرعت موتور را کنترل کنند.
 • به این موضوع توجه کنید که این ارور فقط در مدل هایی رخ می دهد که موتور بدون جارو بک دارند.
 • برای برطرف کردن این کد خطا باید اتصالات و سیم های بین اینورتر و موتور، برد کنترل اصلی PCB، تاکو یا همان سرعت سنج را مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورتی که متوجه خرابی در اینورتر شدید، این قطغه را باید تعویض کنید.

علت آلارم ارور F5 لباسشویی گرنیه

ارورعلت ارور
F5عدم برقرری ارتباط بین برد کنترل و اینورتر.

عیب یابی و رفع عیب کد خطای F5 لباسشویی گرنیه

 • در این بخش، ماژول کنترل اصلی نمی تواند با برد کنترل سرعت موتور یا کارت اینورتر ارتباط برقرار کند.
 • برای برطرف کردن این مشکل به غیر از بررسی کردن دسته سیم های بین برد اصلی و کارت اینورتر، کانکتورهای هر دو کارت را نیز مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورتی که کارت اینورتر دچار مشکل شده است، آن را تعویض کنید.

دلیل هشدار کد خطای F6 ماشین لباسشویی گرنیه

ارورعلت ارور
F6خرابی در المنت حرارتی

عیب یابی و رفع عیب کد خطای F6 لباسشویی گرنیه

 • برای برطرف کردن این مشکل باید باید دسته سیم های متصل به المنت هیتر آب، رسانندگی الممنت، ترموستات یا ترمیستور، دسته سیم ها و اتصالات مورد بررسی تخصصی قرار دهید.

ارور ماشین لباسشویی گرنیه کد F7

ارورعلت ارور
F7عدم تخلیه آب لباسشویی

عیب یابی و رفع عیب کد خطای F7 لباسشویی گرنیه

 • در صورتی که  ماشین لباسشویی نمی‌تواند تخلیه آب محفظه را انجام دهد، قبل از هر کاری باید آب ماشین لباسشویی را به صورت دستی تخلیه کنید.
 • برای برطرف کردن این ارور در لباسشویی گرنیه باید فیلتر پمپ، لوله خروجی تخلیه، اتصالات ماژول کنترل، روتور، دسته سیم های پمپ تخلیه و پمپ تخلیه را بررسی کنید تا دچار اختلال ئ گرفتگی نشده باشند.
کد خطای لباسشویی گرنیه

کد ارور F8 ماشین لباسشویی گرنیه

ارورعلت ارور
F8در موتور ایرادی وجود دارد.

عیب یابی و رفع عیب کد ارور F8 لباسشویی گرنیه

 • در صورتی که خطایی در موتور اصلی رخ می دهد اما منشا آن معلوم نیست، شما باید تمام اتصالات موتور اصلی و برد کنترل اصلی، واحد توکو موتور و زغال های موتور و همچنین آرمیچر موتور را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

علت هشدار ارور F9 لباسشویی گرنیه

ارورعلت ارور
F9به دلیل وجود نشتی در مدل‌های دارای آکوااستاپ رخ می دهد.

عیب یابی و رفع عیب کد ارور F9 لباسشویی گرنیه

 • همانطور که گفته شد این خطا فقط در مدل های آکوااستاپ رخ می دهد، لازم است که نشتی لوله ورودی آکوااستاپ، اتصالات ابزار نشتی شناور و ماژول کنترل اصلی را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

نحوه عیب یابی و رفع ارور لباسشویی گرنیه

شما با مطالعه کردن این مقاله میتوانید برخی از کد خطاهای لباسشویی گرنیه خود را برطرف کنید اما برخی از کد خطای لباسشویی گرنیه تخصصی هستند و برطرف کردن آن ها نیاز به تخصص بالایی دارد، به همین دلیل شما دوستان عزیز میتوانید برخی از این کد خطاها را در منزل خود برطرف کنید ولی برطرف کردن برخی از این کد خطاها نیاز به تخصص بالایی دارد و بهتر است که در صورت نداشتن تخصص کافی برای تعمیر لباسشویی گرنیه اقدام نکنید زیرا باعث بروز مشکلات بیشتر در لباسشویی خود میشوید. شما دوستان عزیز میتوانید در صورت بروز مشکلات تخصصی به نمایندگی تعمیرات لباسشویی گرنیه مراجعه کنید و با کمک گرفتن از تکنسین های متخصص ما مشکلات لباسشویی خود را برطرف کنید. تکنسین های تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی گرنیه میتوانند به راحتی دلیل بروز کد خطای لباسشویی گرنیه را تشخیص دهند و به برطرف کردن آن بپردازند. برای ارتباط با تکنسین های ما میتوانید با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید و بعد از هماهنگی های لازم ما تکنسین متخصص را به محل شما اعزام می کنیم تا مشکل دستگاه شما را برطرف کند.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *