ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 18:00
 • تماس با ما

  02177979077

 • ارسال ایمیل

  ostadtamir@info.com

 • تماس با ما
 مشکلات لباسشویی

مشکلات لباسشویی

مشکلات لباسشویی به زبان ساده

مشکلات لباسشویی از آن دسته مشکلاتی است که میتواند دردسرهای زیادی را در هر خانه ایجاد کند . همان طور که میدانید امروزه ماشین لباسشویی یکی از لوازم پر مصرف هر خانه میباشد و در صورت خراب شدن یا بوجود آمدن هر گونه مشکلی برای لباسشویی سیستم خانه به هم میریزد.

هر دستگاهی ازجمله ماشین لباسشویی بر اثر استفاده و ه مرور زمان دچار فرسودگی و مشکل خواهد شد.

در این مقاله ما قصد داریم قبل از اینکه شما به تعمیرکار نیاز داشته باشید و با نمایندگی های مجاز برای تعمیرات تماس بگیرید به تعدادی از سوالات پر تکرار و مشکلات لباسشویی بپردازیم تا شاید خودتان بتوانید عیب دستگاه را تشخیص داده و ان را برطرف کنید.

برخی از مشکلات لباسشویی

مشکلات لباسشویی

علت روشن نشدن لباسشویی

اﮔﺮ ﭘﺲ از چرخاندن وﻟﻮم تایمرویا برنامه دادن به برد ، ماشین لباسشویی روشن نشد، ممکن است دستگاه شما دچار مشکلات زیر شده باشد.

1.دستگاه برق ندارد

رفع مشکل : چک کردن پریز برق و امتحان کردن با پریز دیگر

2.ممکن است دوشاخه دچار مشکل شده باشد.

رفع مشکل : درحالی ‌که دوﺷﺎﺧﻪ ﺑﻪ ﭘﺮﯾﺰ ﻣﺘﺼﻞ اﺳﺖ، رﺳﯿﺪن ﺑﺮق ﺑﻪ ﺗﺮﻣﯿﻨﺎل ﻣﺎﺷﯿﻦ را ﺗﻮﺳﻂ ولت‌متر بررسی ﮐﻨﯿﺪ. اﮔﺮ ﺑﺮق از ﭘﺮﯾﺰ ﺑﻪ ﻣﺎﺷﯿﻦ نمی‌رسد، اﺑﺘﺪا دوشاخه را باز کنید. اﮔﺮ اﺗﺼﺎﻻت در دوشاخه ﺻﺤﯿﺢ اﺳﺖ، ﮐﺎﺑﻞ راﺑﻂ را ﺗﻌﻮﯾﺾ کنید.

 1. ﻣﯿﮑﺮوﺳﻮﺋﯿﭻ ﺧﺮاب اﺳﺖ و ﯾﺎ رابط‌ های ﻣﯿﮑﺮوﺳﻮﺋﯿﭻ ﻗﻄﻊ یا دچار مشکل شده اند.

رفع مشکل : سیم‌های راﺑﻄﯽ ﮐﻪ از ﺗﺎﯾﻤﺮ به‌طرف درب لباسشویی (ﻣﯿﮑﺮوﺳﻮﺋﯿﭻ) کشیده شده و مجدداً بازگشته اند، را پیدا کنید  و درحالی‌ که درب کاملاً ﺑﺴﺘﻪ اﺳﺖ، اﯾﻦ دو ﺳﯿﻢ را ﺑﻪ اﻫﻢ ﻣﺘﺮ وصل کنید. اﮔﺮ ﻣﯿﮑﺮوﺳﻮﺋﯿﭻ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﺎﺷﺪ، ﻋﻘﺮﺑﻪ اهم متر ﻣﻨﺤﺮف می‌شود. در ﻏﯿﺮ اﯾﻦ ﺻﻮرت، می بایست ﻣﯿﮑﺮوﺳﻮﺋﯿﭻ را از ﻣﺤﻞ خود بیرون اورده  و به‌ وسیله اهم ‌متر آن را امتحان ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. اﮔﺮ ﻣﯿﮑﺮوﺳﻮﺋﯿﭻ ﺳﺎﻟﻢ باشد، ﮐﺎﻓﯿﺴﺖ سیم‌های راﺑﻄ آن را ﺗﻌﻮﯾﺾ کنید.

 1. ایراد داشتن هیدوراستات.

رفع مشکل : هیدوراستات وسیله ای است است که کار کنترل میزان اب ورودی به دستگاه را با باز و بسته شدن شیر ورودی را انجام میدهد .

ایراد داشتن و یا خراب بودن هیدوراستات دستگاه می تواند یکس از علل های کار نکردن تایمر باشد . که در صورت بر خورد با این مشکل متخصص باید بازدید و عیب یابی کند .

5.برق از ترمینال وارد کلید اصلی نشده است.

رفع مشکل: دو شاخه را از پریز بکشید و به وسیله اهم متر، ارتباط سیم را از ترمینال تا کلید اصلی دستگاه برسی کنید .

یکی از علت های اصلی ، قطع شدن یکی از سیم ها است که باعث میشود ، دستگاه روشن نشود.

6.کلید ایراد دارد.

رفع مشکل : با اﺳﺘﻔﺎده از ﻧﻘﺸﻪ ﺗﺎﯾﻤﺮ لباسشویی، ﮐﻨﺘﺎﮐﺖ ﻫﺎي ﮐﻠﯿﺪ را ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ کنید. به‌ وسیله اهم‌ متر هرکدام از قطب‌های ﮐﻠﯿﺪ را ﺗﺴﺖ ﮐﻨﯿﺪ. در ﺻﻮرت ﺧﺮاب ﺑﻮدن ﮐﻠﯿﺪ می‌بایست ﺻﻔﺤﻪ ﮐﻨﺘﺎﮐﺖ ﻫﺎي ﺗﺎﯾﻤﺮ را باز کنید و ﭘﺲ از رﻓﻊ مشکل ایجاد شده ، مجدداً ﺗﺎﯾﻤﺮ ماشین لباسشویی را به حالت اوﻟﯿﻪ برگردانید

صدای ماشین به هنگام کار زیاد است.

یکی ازمشکلات لباسشویی که بسیاری از مشتریان ما از آن شکایت میکنند صدای زیاد لباسشویی که پایه های لباسشویی تراز نمی باشد و ایجاد سر و صدا می کند .

دلیل بعدی می تواند سبک یا سنگین بودن بیش از حد لباسشویی باشد .

یکی دیگر از مهم ترین دلایل سر و صدای لباسشویی می تواند خراب بودن کمک های لباسشویی باشد.

دلیل اصلی و مهم دیگر خراب بودن شفت ، بلبرینگ و یا دیگ لباسشویی باشد . این مشکل از جمله مشکلاسیت که اگر جدی گرفته نشود قطعا به دستگاه شما آسیب بزرگی وارد خواهد کرد.

علت نچرخیدن دیگ لباسشویی

در این حالت لباسشویی عمل آبگیری انجام می دهد اما نمیچرخد !

اگر با این مشکل روبرو شدید ابتدا لباس هارا در بیاورید و دوباره با توجه به حداکتر ظرفیت لباسشویی ان هارا در مخرن قرار دهید زیرا هنگامی که با این مشکل مواجه میشویم دستگاه چرخش خودکار دستگاه متوقف می شود.لباس های سنگین وضخیم  بیشتر مواقع باعث ایجاد عدم تعادل وزنی می شود.

یکی دیگر از دلایل اصلی نچرخیدن دیگ میتواند خراب بودن سیستم قفل درب لباسشویی باشد .

علت حل نشدن پودر در لباسشویی

پودره ریخته شده داخل جا پودری ، کاملا به داخل چلیک منتقل نمی شود و در نتیجه پودر حل نشده باقی می ماند .

دلایل حل نشدن پودر می تواند در یک از مشکلات زیر باشد :

1.فیلتر شیر الکتریکی کثیف است

رفع مشکل : کثیف بودن فیلتر یکی از دلایل اصلی حل نشدن پودردر لباسشویی است . در صورت کثیف بودن فیلتر میزان فشار آب ورودی به جا پودری کم خواهد بود ، پس در نتیجه پودر داخل جا پودری درست حل نشده و داخل جا پودری می ماند . فیلتر را از شیر جدا کرده و پس از تمیر کردن فیلتر ، دوباره در جای خود قرار دهید.

2.کثیف بودن جا پودری

رفع مشکل : پس از کارکرد طولانی مدت ماشین لباسشویی ، مقداری از پودر جا پودری خشک میشود و باقی می ماند .

به مرور زمان حجم پودرهای خشک شده بیشتر میشود و باعث جلوگیری پودر به داخل لباس شود. برای حل این مشکل جا پودری را در آورده و پس از تمیز کردن و شستن دوباره سر جای خودش قرار می دهیم.

3.استفاده بیش از اندازه از پودر و پودر نامناسب

رفع مشکل : یکی از اصلی ترین علل های حل نشدن پودر در لباسشویی ، اسنفاده از پودر نامناسب است . در صورت استفاده از پودر حتما دقت کنید که پودر مخصوص لباسشویی باشد . همچنین توجه داشته باشید که پودرهای شوینده تنها در محفظه وسط جا پودری ریخته شود و اگر پودره بیشتری داخل محفظه ریخته اید ، حتما گزینه

Pre wash  را استفاده کنید . و برای شتن پرده از پودر کمتری اسفاده کنید.

علت برق داشتن بدنه لباسشویی

1.قطعات الکتریکی دارای اتصال است .

رفع مشکل :  ابتدا سیم های رابط مصرف کننده مانند : پمپ ، شیر الکتریکی ، واتر پمپ ، هیدرو استات و هیتر را قطع نموده و سپس به جستجوی قطعه ی خراب میگردیم. د ر صورتی قطعه خراب شده را شناسایی کردیم تعویض و یا تعمیر میکنیم .

 1. سیم های رابط مشکل دارند .

رفع مشکل : در صورتی که قطعات الکتریکی سالم باشند ، خرابی مربوط به سیم ها خواهد بود . در صورتی که تشخیص تک سیم خراب مشکل است. سیم بندی لباسشویی را کامل عوض میکنیم.

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مشکلات لباسشویی میتواند بوی سوختگی آن باشد ، چه عاملی در ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی سوختگی میشود؟ ممکن است بوی موتور ، از سیم کشی وغیره باشد. هر گاه متوجه بوی سوختگی در ماشین لباسشویی ، شدید چند دلیل میتواند داشته باشد . این بورا نادیده نگیرید .  هرگاه متوجه بوی سوختگی از ماشین لباسشویی شدید ان را از برق بکشید .

علت آبریزی لباسشویی

یکی از مشکلات لباسشویی آب ریزی ان میباشد که میتواند دلایل مختلفی از جمله سوراخ شدن یا پارگی شلنگ تخلیه ، شلنگ ورودی ، شلنگ جا پودری به دیگه لباسشوویی ، پاره شدن لاستیک لباسشویی ، آسیب دیدن و سوراخ شدن دیگ لباسشویی می باشد . که بعضی از این مشکلات را میتوانید به راحتی حل کرده و بعضی دیگر نیز باید توسط کارشناس بازدید ، عیب یابس و تعمیر شود.

علت تخلیه نشدن لباسشویی

1.گرفتن  فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی

برای تخلیه آب ماشین لباسشویی یک پمپ تخلیه آب طراحی شده که در چندین زمان حین انجام یک برنامه آب داخل ماشین لباسشویی را تخلیه میکند، برای جلوگیری آسیب به پمپ و نظافت لباسشویی یک فیلتر قبل از پمپ نصب شده تا کرک های لباسشویی و اشیاء مانند سکه، زیپ، دکمه و یا سنجاق که از لباس جدا می شوند قبل از رسیدن به پمپ و آسیب رساندن به آن متوقف شوند.

2.مسدود شدن شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه معمولا به مسیر تخلیه فاظلاب پشت لباسشویی و یا سیفون زیر سینگ ظرفشویی نصب شده گرفتگی در مسیر فاضلاب و یا سیفون زیر دیگ میتواند از تخلیه آب ماشین لباسشویی جلوگیری کند.

3.خرابی پمپ تخلیه

همانطور که گفتیم  پمپ تخلیه، وظیفه تخلیه آب ماشین لباسشویی را دارد. در بعضی موارد دیده شده که اشیاء بیرون آمده از لباس از فیلتر آب تخلیه عبور کرده و به پمپ رسیده اند و باعث شکستن پره های پمپ و آسیب سنگین به پمپ تخلیه شده اند و یا خود پمپ در اثر کارکرد زیاد و فرسایش از کار افتاده اگر همچین مواردی پیش آید لباسشویی تخلیه نمیکند در چنین مواردی حتما باید پمپ تخلیه تعویض شود.

4.گرفته شدن مسیر خروجی زیر دیگ

در بعضی از مواقع دیده شده که تکه ای از لباس یا جوراب از لبه های دیگ وارد مجاری تخلیه قبل از فیلتر شده اند و باعث گرفته شدن مسیر خروجی آب و عدم تخلیه شدن آب می شود.در صورت بروز همچین مشکلی حتما باید با تکنسین تعمیرات لباسشویی تماس گرفته شود و مشکل را حل کنید.

 1. خرابی برد یا تایمر لباسشویی

از آنجا که برد و تایمر مغز دستگاه می باشد و همه ی فرمان ها از آنجا صادر میشود و اگر این قطعه اسیب ببیند عمل کرد دستگاه مختل شده و دستگاه نمیتواند کار هایی مانند : تخلیه کردن آب و ایجاد اختلال در کارکرد لباسشویی میشود . در صورت خرابی برد و تایمر حتما باید به تعمیرکار لباسشویی مراجعه کنیم.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

یکی از بدترین مشکلات لباسشویی میتواند  جمع شدن آب در لباسشویی خاموش باشد ،زمانی که لباسشویی شما خاموش است و خود به خود در ان اب جمع میشود دو دلیل دارد ممکن است آب فاضلاب به داخل دستگاه شما برگشته و یا اینکه شیر برقی دستگاه شما دچار مشکل شده است .

علت وارد نشدن آب به لباسشویی

مطمئن شوید شیر ورودی آب باز باشد و اگر مشکل از آنجا نبود ممکن است ایراد از شیر برقی دسنگاه شما باشد .

گاهی مشکلات لباسشویی ساده است و شما میتوانید به راحتی خودتان آن هارا برطرف کنید اما ممکن است برخی از مشکلات لباسشویی به تخصص برای تعمیر نیاز داشته باشد و شما باید با تعمیرگاه مجاز لباسشویی تماس بگیرید.

شماره های تماس شرکت : 33142528_77979077 _22737566