مشکلات ظرفشویی

یکی از وسایل مدرن و تقریبا ضروری که در هرخانه وجود دارد ماشین ظرفشویی است ، که کار کارا در شستن ظروف آسان تر میکند . ما برای استفاده از ماشین ظرفشویی ابتدا باید نحوه استفاده درست از ان را بلد باشیم. عمر ماشین ظرفشویی 7تا12 سال است اما اگر ما نحوه استفاده درست از آن را بلد باشیم میتوانیم مدت زمان بیشتری از آن اسنفاده کنیم . ماشین ظرفشویی همانند دیگر وسایل برقی دچار مشکلاتی میشود. برای رفع مشکلات ظرفشویی باید با کارکرد آن آشنا باشیم تا بتوانیم برخی از مشکلات ظرفشویی را در خانه حل کنیم . اما برخی دیگر از مشکلات نیازمند به تعمیرکار ماشین ظرفشویی دارد که ما باید با تعمیرگاه های مجاز تماس گرفته و درخواست تعمیرکار کنیم تا مشکل را برطرف کنیم.

علت خشک نشدن ظروف

مرحله خشک کردن یک مرحله مهم و کاربردی که است که می توان بعد از انجام این مرحله از ظروف خشک شده و شسته شده به راحتی استفاده کرد .اما این امکان وجود دارد که پس از اتمام این مرحله ظروف ما به درستی خشک نشده و هنوز خیس هستند . اما چگونه باید این مشکل را حل کنیم .

رفع مشکل: یکی ار اصلی ترین دلایل بروز این مشکل میتواند خرابی هیتر یا المنت باشد. ترمینتال های المنت زیر لگن قرار دارند ، برای اطلاع از خراب بودن چک میکنیم ، و در صورت خراب بودن هر یک از اجزای مربوطه آنهارا تعویض میکنیم . یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل به ترموستات مربوط است. اگرترموستات دستگاه دچار ایراد شده باشد ، این امکان وجود دارد که ظروف به درستی خشک نشوند . سالم بودن این قطع را با مولتی متر چک کنید .

علت آبریزی ظرفشویی

یکی از عمده ترین مشکلات ظرفوشویی آبریزی آن است که میتواند خسارت های جدی به دستگاه وارد کند . اگر، با همچین مشکلی در طول سیکل شستشو و یا پس از شستشو ، مواجه شدید . به نکات زیر دقت و آنهارا بررسی کنید .

رفع مشکل: از جمله دلایل وجود نشتی یا آبریزی در ماشین ظرفشویی، می توان به ایراد داشتن  واشر لاستیکی و بست درب اشاره کرد. همچنین این امکان وجود دارد که شیلنگ تخلیه آب ظرفشویی مسدود و یا پاره شده باشد. بنابراین، بهتر است این موضوع را پیگیری نمایید.

علت حل نشدن قرص در ظرفشویی

رفع مشکل: دقت کنید که حتما از قرص های شوینده با کیفیت بالا و برندهای ساخته شده برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید. دقت داشته باشید که تاریخ مصرف قرص نگذشته باشد. از باز بودن راه ورودی به درون مخزن دستگاه مطلع باشید .

علت تمیز نشستن ظروف

 ماشین ظرفشویی باید تمامی ظروف داخلش را به طور کامل شسته و تمیز کند. این عملکرد در حالت‌هایی مانند کریستال شوی با قدرت زیادی  انجام می‌شود که تمامی ظروف علاوه بر تمیز شدن، درخشنده نیز خواهند شد.

در صورتی که پس اانجام کار ماشین ظرفشویی متوجه شدید که این عملکرد به طوردرست و کامل انجام نشده است، مشکلاتی وجود دارد. برای رفع این مشکل باید قبل از قرار دادن ظروف تمامی آن‌ها را ازتکه های غذا پاک کنید و اجازه ندهید که زمان زیادی چربی ها و خرده غذاها روی ظروف باقی بماند زیرا چربی ها روی ظروف خشک شده و از بین بردن  آن ها کاره سختی میشود و باعث میشود که این چربی ها و کثیفی ها به خوبی از بین نرود.

ظروف در جای درست خود قرار می دهیم ومطمعن میشویم که ظروف روی هم قرار ندارد ، این کار باعث میود که آبرسانی به طور کامل به تمام ظروف انجام شود. مطمعن شوید که جلوی آب فشان مانعی وجود ندارد زیرا اگر مانعی وجود داشته باشد ، زیرا باعث میشود چرخش آب فشان به درستی انجام شود .

علت تخلیه نکردن ظرفشویی

در بعضی از مواقع ممکن است که ماشین ظرفشویی شما آب را تخلیه نکند و همین مشکل باعث ایجاد مشکلات زیادی در دستگاه و آشپزخانه خواهد شد.

از دلایل اصلی این اتفاق میتوان به ایراد داشتن پمپ تخلیه و یا مسدود شدن گرفته شدن آن باشد. یکی دیگر از دلایل این اتفاق می توان به گرفته شدن پروانه های پمپ شده باشد و یا اینکه پمپ تحلیه به طور کامل خراب شده باشد .

از دیگر دلایل که تخلیه نشدن آب داخل دستگاه میشود میتوان ، به گرفته شدن فیلتر تخلیه ، شیلنگ تخلیه و یا خروجی آب

دستگاه اشاره کرد . شیلنگ تخلیه را چک کرده و از عدم وجود پیچ خوردگی آن مطمئن شوید .

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

در مواقعی ممکن است بوی بدی از داخل ظرفشویی احساس کنید ، که این بو شمارا از کار کردن با ماشین ظرفشویی پشیمان میکند . این مشکل  به مرور زمان بیشتر شده و باعث میشود که بوی بدی از داخل ظرفشویی بیاید.

رفع مشکل: یکی از علت های بوی و نامطبوع  بد داخل ظرفشویی، گرفته شدن فیلتر تخلیه توسط پسماندها و ذرات باقیمانده غذایی است. گاهی این پسماند و ذرات غذایی در سوراخ های بازوهای آبپاش قرار گرفته و علاوه بر مسدود شدن آنها، پس از مدتی موجب ایجاد بوی نامطبوع در داخل دستگاه می شوند.

عدم شستشو ظرفشویی

یکی دیگر از مشکلات ظرفشویی عدم شستشوی درست و کامل ظروف است. تمیز نکردن ماشین ظرفشویی و ماندن چربی و پسماندها باعث مشود که به درون واشر درب ، آبپاش های داخلی ، صفحه صافی و فیلتر دستگاه نفوذ پیدا کنند و باعث عدم شستشو شود. برای حل مشکل باید از تمیز بودن اجزای داخلی ماشین ظرفشویی مطمعن شوید. استفاده کردن از سیستم تمیز کردن دستگاه میتواند کمک بسیار زیادی به ما بکند .

علت کدر شدن و خط و خش افتادن روی ظروف

اگر شماهم با این صحنه روبرو شدید که ظروفتان پس از شسنشو کدر یا خط و خش شده دارد میتواند دلایل مختلفی داشته باشد.

مایع جلا دهنده

کم بودن و یا بیش از حد بودن مایع جلا دهنده باعث کدر شدن و یا ایجاد خط و خش روی ظروف میشود ، بی کیفیت بودن جلادهنده نیز میتواند بر روی این مسئله تاثیر گزار باشد..

جرم گرفتگی آبپاش ها

توجه داشته باشید که جرم گرفتی آّبپاش ها ، نمیتواند در کدر شدن و یا خط انداختن در ظروف تاثیر گزار است. بهتر از هر چند وقت یکبار این آبپاش هارا باز کرده و آن هارا بررسی کنیم تا جرم نداشته باشند.

گرفتی کف فیلتر کف و  صافی ظرفشویی

این موضوع باعث ایجاد عدم شست و شو ، کدر شدن و یا خط و خش روی ظروف میشود . برای جلوگیری از بروز این مشکلات باید فیلنرهای ماشین ظرف شویی را در زمان مشخص تعویض کرد . و از عدم گرفنتی آن ها مظمعن شویم .

تخلیه آب

حتما توجه داشته باشید که ماشین در تخلیه آب هیچ مشکل خاصی  نداشته باشد. و در وجود همچین مشکلی سریعا آن را بر طرف کنید .

روشن-نشدن-ظرفشویی

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

روشن نشدن ماشین ظرفشویی می تواند دلایل زیادی باشد . اگر علت روشن نشدن دستگاه ماهیت الکتریکی دارد، اشکال می تواند از پریز برق یا دوشاخه برق ظرفشویی باشد. از سالم بودن این دو و وجود جریان الکتریکی در آنها به وسیله فازمتر اطمینان حاصل کنید. به علاوه جعبه تقسیم و فیوزها را نیز بررسی کنید که نپریده باشند .

در غیر صورت این موارد، ممکن است خرابی قفل درب و یا میکروسوئیچ درب، باعث بسته نشدن آن و درنتیجه روشن نشدن دستگاه شده باشد. در صورتی که درب و سیستم قفل آن سالمند، تایمر یا کنترل الکترونیکی ظرفشویی را بررسی کنید، مخصوصا اگر موتور پمپ تخلیه نیز شروع به کار نمی کند.

ما در مقاله ی بالا تعدادی از مشکلات ظرفشویی را باهم بررسی کردیم و برای رفع آن ها راه حل هایی گفتیم ، اما تمام مشکلات ظرفشویی را نمیتوانیم خودمان برطرف کنیم و باید با تعمیر کار ظرفشویی تماس بگیریم و برای حل مشکل از ان ها کمک بگیریم.

شماره های شرکت:33142528 _22737566