ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 18:00
  • تماس با ما

    02177979077

  • ارسال ایمیل

    ostadtamir@info.com

  • تماس با ما

گرم نشدن آب لباسشویی سامسونگ

نحوه تشخیص سرد بودن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

باور عمومی بر این است که برای تشخیص سرد بودن آب ماشین لباسشویی، کافی است درب آن را در حین شستشوی لباس لمس کنید تا گرمای آن را چک کنید. اما این باور بطور کلی اشتباه است. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که در برخی از ماشین های لباسشویی از عایق های حرارتی استفاده شده و عملاً درب منتقل نمی شود. از طرف دیگر آب گرم تنها برای مدتی مشخص در حین شستشو استفاده می شود و در مرحله آبکشی، ماشین لباسشویی از آب سرد استفاده می کند. پس لباس های سرد نیز، روش خوبی برای تشخیص سرد بودن آب ماشین لباسشویی نیست.
ولی باید برای تشخیص مشکل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی، برنامه ای با بالاترین درجه دمای آب را انتخاب کنید و بدون لباس و مقدار کمی ماده شوینده برنامه را شروع کنید. در اواسط برنامه، قبل از مرحله آبکشی، شیشه را لمس کنید. در صورتی که دمای شیشه به اندازه ای که برای شما قابل حس باشد، تغییر کرده است؛ می توانید با خیال راحت از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. همچنین در مدل های جدیدتر امکان نمایش کد خطای آب گرم وجود دارد که کار را برای شما آسان خواهد کرد.

بیشتر بدانید …

سرد بودن آب ماشین لباسشویی

در اغلب موارد سرد بودن آب ماشین لباسشویی سامسونگ و دیگر برندها، ریشه در یکی از قطعات مربوط به هیتر و یا ورودی آب گرم در مدل های قدیمی تر دارد. البته نباید تشخیص اشتباه و انتخاب برنامه شستشوی نادرست را فراموش کرد. در ادامه به بررسی اصلی ترین دلایل این مشکل می پردازیم.
خرابی المنت هیتر (گرمکن آب) ماشین لباسشویی
نقص در سیم های متصل به هیتر (گرمکن آب) و یا المنت هیتر که وظیفه تولید حرارت را دارد می تواند باعث بروز مشکل سرد بودن آب ماشین لباسشویی شود. گاهی مشکل ساده است و با رفع اتصالی سیم ها و یا تمیز کردن المنت مشکل برطرف می شود، اما گاهی مشکل المنت جدی است، نیاز به تعویض قطعه و یا سیم کشی خواهید داشت.

سنسورهای ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی سامسونگ شما از سنسورهای متفاوتی استفاده شده تا به ماشین لباسشویی برای عملکرد بهتر کمک کند. یکی از این سنسورها، سنسور سطح آب است. این سنسور هنگامی که حجم آب به میزان مورد نظر رسید، پیغامی برای شروع به کار هیتر صادر می کند. در صورت خرابی این سنسور، المنت برای گرم گردن آب ماشین لباسشویی شروع به کار نمی کند و شما با مشکل سرد بودن آب ماشین لباسشویی روبرو خواهید بود. یکی دیگر از این سنسورها، سنسور درجه حرارت آب است. با خرابی سنسور درجه حرارت آب، ماشین لباسشویی قادر به تشخیص درجه حرارت نخواهد بود و برای حفظ ایمنی شستشو را با آب سرد انجام خواهد داد.

خرابی برد کنترل لباسشویی

برد کنترل همچون مغز متفکر ماشین لباسشویی است و به همین دلیل در خرابی های مختلف این دستگاه ممکن است رد پای آن را ببینیم. در صورتی که تمامی اجزای مکانیسم گرم کردن آب سالم باشد، مشکل در برد کنترل خواهد بود. در هنگام بروز خرابی در این برد، دستور لازم برای اجرای مراحل مختلف گرم کردن آب صادر نشده و شستشو با آب سرد انجام می شود. برای رفع مشکل سرد بودن آب ماشین لباسشویی ممکن است مجبور به تعویض برد دستگاه خود شوید.

ورودی آب گرم ماشین لباسشویی

در ماشین های لباسشویی قدیمی تر، آب گرم مورد نیاز برای شستشو از طریق سیستم گرمایش خانه تامین می شود و برای همین منظور دو ورودی آب در لباسشویی تعبیه شده است. در این مدل ها، علاوه بر خرابی برد و یا سنسورها، سرد بودن آب ماشین لباسشویی به دلیل خرابی در شیر آب گرم، اتصال آب گرم در پشت لباسشویی و یا شلنگ آب گرم متصل به ماشین لباسشویی رخ می دهد.

رفع مشکلات آب گرم ماشین لباسشویی سامسونگ

باتوجه به دلایلی که برای سرد بودن آب ماشین لباسشویی توضیح دادیم، در بسیاری از این موارد برای رفع مشکل نیاز به تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی سامسونگ خود خواهید داشت. حتی اگر ماشین لباسشویی شما بخوبی لباس های کثیف شما را تمیز می کند، توصیه می کنیم که هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید. زیرا در مدت زمان طولانی، این مشکل می تواند آسیب های جدی تری به دیگر بخش های ماشین لباسشویی وارد کند. در صورتی که تمایل به استفاده از خدمات تعمیر هیتر لباسشویی سامسونگ همراه با گارانتی دارید، انجام آن را به یک کارشناس از نمایندگی سامسونگ واگذار کنید.

در این مقاله با علت گرم نشدن آب لباسشویی سامسونگ آشنا شدیم اما در صورتی که ماشین لباسشویی سامسونگ هنوز دچار مشکل می باشد می توانید به نمایندگی تعیمرگاه محاز مراجعه نمایید و با استفاده از خدمات تخصصی ما در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ مشکل دستگاه خود را برطرف نمایید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *